Følg med i uge 5 og 6

I februar holder vi Online Åbent Hus. Vælg interesseområde, og se hvilke events, du kan deltage i. Der er ikke tilmelding. Alle kan deltage.

11/2 kl. 14:00 og 15:15

Afrikastudier

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Agronomi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Bioinformatik

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Biokemi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Biologi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Bioteknologi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Bæredygtig skov- og naturforvaltning (SUFONAMA)

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Bæredygtigt tropisk skovbrug (SUTROFOR)

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Datalogi

9/2 kl. 13:15-14:15

Engelsk

11/2 kl. 15:15

Europas religiøse rødder

3/2 kl. 15:00-16:00

Filosofi

3/2 kl. 15-16.30

Film- og medievidenskab

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Forsikringsmatematik

9/2 kl. 13:15-14:15

Fransk sprog og kultur

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Fysik

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Fødevareinnovation og sundhed

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Fødevarevidenskab

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Geografi og geoinformatik

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Geologi-geoscience

11/2 kl. 15:30 og 16:30

Global udvikling

3/2 kl. 16:00, 16:30, 17:00 & 17:30

Global sundhed

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Human ernæring

3/2 kl. 16:00, 16:30, 17:00 & 17:30

Humanbiologi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Humanfysiologi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Humanistisk-samfundsvidenskabelig idrætsvidenskab

3/2 kl. 16:00,16:30,17:00 & 17:30

Husdyrvidenskab

3/2 kl. 16:00, 16:30, 17:00 & 17:30

Immunologi og inflammation

11/2 kl. 13:30-15:00

Institut for Naturfagenes Didaktik

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Integrerede fødevarestudier

9/2 kl. 13:55-14:50

Interkulturelle markedsstudier

11/2 kl. 14:00

Interreligiøse islamstudier

8/2 kl. 15:30

It og Kognition

9/2 kl. 13:15-14:15

Italiensk sprog og kultur

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Jordbrugsøkonomi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Kemi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Klimaforandringer

9/2 kl. 15-16

Kommunikation og IT

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Landskabsarkitektur

3/2 kl. 16:00, 16:30, 17:00 & 17:30

Lægemiddelvidenskab

11/2 kl. 9:00 og 10:00

Matematik

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Matematik-økonomi

3/2 kl. 16:00, 16:30, 17:00 & 17:30

Medicinalkemi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Miljø- og naturressourceøkonomi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Miljøvidenskab

9/2 kl. 16:15

Moderne kultur

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Molekylær biomedicin

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Nanoscience

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Nanoscience og teknologi (Kina)

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Naturforvaltning

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Naturressourcer og udvikling

3/2 kl. 16:00, 16:30, 17:00 & 17:30

Neurovidenskab

9/2 kl. 13:15-14:15

Portugisiske og brasilianske studier

2/2 kl. 19-20:30

Retorik

7/2 kl. 17:00

Samfundsvidenskabelig jura

11/2 kl. 13:30-15:00

SCIENCE Innovation Hub

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Skovbrugsvidenskab

9/2 kl. 13:15-14:15

Spansk og latinamerikansk sprog og kultur

11/2 kl. 13:00

Sprogpsykologi

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Statistik

11/2 kl. 13:30 og 14:30

STEM-undervisning

3/2 kl. 16:00

Sundhedsfaglig kandidatuddannelse

2/2 kl. 16:30

Tværkulturelle studier

9/2 kl. 13:15-14:15

Tysk sprog og kultur

11/2 kl. 13:30 og 14:30

Vand og miljø (Kina)

9/2 kl. 15:00

Visuel kultur

9/2 kl. 15:00-15:20

ENGEROM studievejledning

11/2 kl. 13:30-15:00

SCIENCE studie- og karrierevejledning